PROJE DETAYLARI

İstanbul boğazının kıyısı Ortaköy’deki tarihi Fehime Sultan ve Hatice Sultan Yalılarının restorasyon çalışmalarını yürüttüğümüz proje, bodrum yapıları ve üst yapılar şeklinde değerlendirildi.

 

Tarihi dokuyu koruyarak değer katılan bu projede bodrum yapısı, her biri 6.000 metrekarelik 5 kattan oluşmaktadır. Bu katlarda, 135 araç kapasiteli otopark, balo salonu ve otel mutfağı, konferans salonları, SPA merkezi, dükkanlar ve personel alanları bulunmaktadır.

 

 

Üst yapılar ise, Fehime ve Hatice Sultan Yalılar kompleksi ve aralarına konumlandırılmış,  çelik-cam kullanılarak inşaa edilmiş restoran yapısı pavilion, aynı zamanda otelin girişi olarak tasarlanmıştır.  Projede toplam 96 otel odası bulunmaktadır.

 

 

Fehime Sultan Yalısı 837 metrekare alanda, 38 otel odasına sahiptir. Ayrıca, bu komplekste 106 metrekare alanda hamam ve 1 otel odası mevcuttur.

 

Seyis Evi ise, 130 metrekare alanda, 2 otel odası ve pastane olarak değerlendirilmiştir.

 

Hatice Sultan Yalısı 688 metrekare alanda, 29 otel odasına sahiptir. Bu komplekste bulunan Selamlık Köşkü ise, 677 metrekare alanda 26 oda olarak değerlendirilmiştir.

LOKASYON:

Bakırköy / İstanbul

TARİH:

2015 - ...

METREKARE:

123.123m²

KULLANIM ALANI:

1239 KONUT, 3 İŞYERİ

Üstyapı

Altyapı

Peyzaj

Müze