Güryapı Taahhüt


Güryapı Taahhüt

İnsan odaklı yaklaşımıyla Türkiye’de ve uluslararası piyasada, 20 yılı aşkın bir süredir Gürsoy Grubu temsil eden Güryapı Taahhüt, inşaat sektörünün lider firmaları arasındaki yerini koruyor.

Ataşehir Mimar Sinan Camii

Osmanlı ve Türk mimari üslubuna göre tasarlanan cami, Mimar Sinan’ın anısına yaptırılmıştır. Merkezi kubbe etrafında altı yarım kubbeli ve altı ayaklı, gelenekten geleceğe uzanan ve gelenekle teknolojiyi bütünleştiren, bugünün inşaat teknolojisi ile Osmanlı üslubunu bir araya getiren bir yapıdır. Bu suretle kültürümüzün gelenek zincirine orijinal yeni bir halka ilâve edilmiştir.


Caminin toplam inşaat alanı 36758 m²’dir. 10 bin kişinin bir arada ibadet yapılabileceği bir eserdir. Caminin ana kubbe yüksekliği harim katından itibaren 42 metre, çapı 27 metre olarak inşa edilmiştir. Camide bulunan 4 adet 3 şerefeli minarenin yüksekliği 72 metredir.


Camide, ibadethane ve avlu alanlarının altında konferans salonu bulunmaktadır. Bununla birlikte eğitim odaları, sergi salonları, satış birimleri VİP salonu, cami katına çıkan asansörler ve 270 araç kapasiteli iki katlı otopark bulunmaktadır.

Yer: Ataşehir / İstanbul
Tarih: 2010 - 2012